Josefin Crafoords smyckeskollektion.
Så duktig som hon brukar vara så blev jag väldigt besviken på detta. Ser ut som det är lite av en copy av annat. Båda halsbanden ser ut som man sätt förut men i annan tappning. Armbandet förgyller ingens arm så blir ett BIG NO NO!
Sedan måste jag kommentera Paradise Hotel. Fösta avsnittet fick mig inte till att känna någon spänning alls utan kändes sunkigt och tråkigt rent utav. Sedan Tilde VS Joasefin som programledare, då vinner lätt jossan. Tilde kändes lätt nervös och tråkig. Saknar det livliga Paradise med livliga underbara deltagare och Josefins alla häftiga kläder.
In med Olinda, hon visste allt hur man rörde om i grytan och dessutom med stil!
Sedan till höstens modetipps. Snart är hösten över och julen här, passa på att köpa kläder som du faktiskt kan bära även i vinter. Något som är inne är guld och glimmer. Detta stämmer in i måde smink och klädmode. Ett gyllene yttre piffar det tråkiga vädret. Och är man lite rädd för guldglimmer så finns det mycket plagg i glittrande silver också. Här har vi en gulid klänning, känns det mycket så inskaffa istället ett par glittriga läggings att matcha med en enkel T-tröja eller en festlig topp. Det som är bra med leggings är ju att du kan variera mycket.
Ta hand om er..Pöss

