← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Natuche

Fake?

har ni tänkt på hur många vännerförfrågningar som brukar dyka up efter att man varit på fest på face?


Kan ju säga såhär att många av dem man e ”vän” med på face är inga nära vänner eller en vän i över huvudtaget, mer av en bekant kanske. Ibland någon som bara varit där du varit och man har inprincip sagt hej. Haha, så dumt de kan bli. Fast måste endå säga att face kan vara bra att ha ibland, speciellt när man är så dum som mig och raderar allas telefonnr på tellefonen.


Skulle jhu villja ha en ny mobil telefon, min är så knäpp och ändrar inställningar m.m. Skulle vara skönt med en som man kunde vara online med billigt eller om man kunde utnyttja sitt mobila internet till telefonen. är ju inte så haj på allt detta utan skulle behöva att någon hade en rejäl genomgång med mig om hur allt fungerar och vad som e möjligt. Finns jhu en läckerbit jag spanat in som skulle sitta fint, men den har ett läckert pris.Haha..


Varför låter det som om att jag är så fattig just nu? Det är ju i slutet av månaden men har kommit på mig själv att klaga en del. Känns inge bra att de ska vara så.. Saknar självklart att ha ett jobb men det jobbet just på de stället var inte värt den dåliga lön för all möda,tyvärr. Nu bir det att spara, kanske sälja lite grejer. Har så mycket skit jag inte vill ha eller behöver.


Man kanske skulle ha en bloppis, sälja lite kläder via bloggen. haha…


kramis


är inte alltid så illa som de låter men känner mig jävligt gnällig just nu då allt e lite upponer som sagt…