← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Natuche

Happy Girl

Idag har jag känt mig så jäkla glad och lycklig och mig själv. Haft en skön dag på jobbet med fina människor, älskar min kollega som är så rolig och snäll och go.

Sen efter jobbet hade jag värdens energi och jag mår bara så bra!:) Nacken spökar lite men jag försöker röra på mig så mycket som möjligt för att de ska släppa vilket verkar fungera. Dock ska man röra på sig med försiktighet.;)

Imorn ska jag fira pappa med tårta som jag skall bygga, haha.. Sen blir det att fira min morfar som har namnsdag, härligt att träffa familjen!

Saknar dock mormor!! Är ett hål.. När jag var liten minns jag att mormor kom hem och firade våra barns namnsdagar med tårta. Vilken känsla och så glad man blev för uppmärksamheten. Mormor hon kunde hon! Tror hon har fullt upp i himlen med alla gamla vänner, vilket är en liten tröst för ett hjärta som mitt.

20140108-013404.jpg

Nu rinner tårarna igen.. Helt sjukt att man kan gråta såhär mycket. I somras klappade vi kaninungar tillsammans, det var så mysigt. Det gör så ont och hon är så otroligt saknad även om hon var gammal och dålig så är det så otroligt jobbigt att släppa någon man älskar. Men jag är glad att vi fick så många år och minnen tillsammans och att jag har fått växa upp med mormor och morfar tillsammans. Jag älskar min familj!!