← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Niella

Influensa

Snacka om att jag mår kass. Fått konstaterat at jag har influensa, inte den där man ster å spyr utan med muskelvärk och feber.

Blir så jäkla ynklig när jag är sjuk. Vill inget hellre än att ligga under täcket och kramas med någon jag tycker om.. (Peter)

Är sjukskriven hela heglen SÅÅÅ tråkigt, hatar att va hemma från jobbet. Har typ 2 sjukdagar sen jag var 16 så jag kämpar för mina arbeten. 

Arbete är stort i mina ögon oavsett vad man har för yrke så är det stort i mina ögon. Trivs du med det du gör så är det bara så underbart. Sen gör man inte det men endå kämpar på så är man riktigt stark.

Mitt yrke betyder allt för mig och det finns inget som gör mig lyckligare än att hjälpa andra människor att vara lyckliga och må bra.

Min lycka är till för att delas med andra <3 Kan jag sen själv inte mår bra så kan jag iaf få anra att må bra.