← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Niella

Booobs!

NU sitter jag i sängen här och får smärtstillande. Har börjat få lite ont i det högra bröstet. Man måste få medicinen innan man börjar få ont annars kan det vara för sent och då tar det inte lika bra.

Blev storlek 410 istället för 345 pga att alla sa till mig att man ska ta lite större för dom flesta ångrar att dom inte gjorde det. Tror att jag gjorde helt rätt med för dom ser jättefina ut och dom kommer att gå ner lite. Dom är ju svullna nu så!

Har mått relativt bra, sovit en hel del. Mådde rätt så illa när jag vaknade så fick någon medicin mot det.

Sen var jag tvungen att gå på toaletten vilket sköterskan avrådde mig från för att man börjar må illa lätt om man går runt. Jag önskar att jag inte gått på toaletten för fy fan säger jag bara. Mådde så illa som min värsta bakfylla jag någonsin haft. Svettades som fan med, haha!

Fast la mig ner med bara lakan och blundade så gick det över relativt snabbt. Nu mår jag prima igen! Väldigt hungrig bara. Väntar på att jag ska få äta. Man ska inte äta för tidigt för då är risken att man mår illa och kräker.

DOm säger att man ska vänta minst 4 timmar för att man inte ska må illa mer sen.

Får nog lugna ner mig med skrivandet för jag blir helt yr 😛

Har pratat med Angelica, hon är så nyfiken, ahha! Ska ringa upp henne snart igen 🙂

Här kommer en bild iaf 🙂