Sååååå underbart!
Dagen började då med jobb, dock 09.00 så liten sovmorgon i all fall. Jobbar ju på ett boende och de flesta boende har antingen semester nu eller är bortresta så var bara 3 st hemma, vad gör vi då ? Jo vi fixar alla sen drar vi ut till en strand och sitter där praktiskt taget hela dagen – är inte lika avundsjuka längre på alla er som sitter bakom kassan på Ica, Konsum or wherever, stick eran OB någonstans hehe.
Rakt efter jobbet så drog jag till Skogshöjd Spa för att möta lille mor inför vår relax dag, hade tid hos massösen 5 men man fick chilla där innan vilket vi gjorde: fikade lite, simmade mm. Sen kom själva massagen, så nice! Alltså det heter choklad massage, men riktigt ”choklad-choklad” var det inte.
Det var choklad, men väldigt utspätt med olja.. men vem fan brydde sig, luktade underbart plus att det var varmt så kändes verkligen som om att hon hällde typ choklad sås över mig haha. Har aldrig riktigt varit ett fan över massage men det var hel nice alltså, kommer deffinitivt göras om.
.. och ja, så fort jag gick ur massage rummet så slickade jag mig på handen.
Smakade inte choklad, men fick en After Eight dock 😉
Bjöd mamma på lunch efteråt och efter det planerade vi att gå och fika men allt skulle stänga så vi åkte hem med kokosbollar och äppelpaj. När vi väl kom hem så mötte vi min underbara granne Sofia (bästa killkompisens morsa) som praktiskt taget drog oss ut till baksidan för att vara med och grilla med familj och vänner, älska! Marocan stile.. älskar maten, folket – alla. Så det var deffintivt uppskattat.
Efter det (typ runt 11) drog jag, morsan och syrran hem och fikade, fatkid-day totally. Just nu sitter jag här och smälter bort lite, funtar på vart jag ska sova – vart är svalast, badkaret ? Men ingen brådska, börjar inte förens 3 imorgon så det blir chill morgon.

