Efter morgondagen måste jag säga att jag är helt slut…vaknade imorse när klockan ringde och det kändes som det fortfarande var mitt i natten. Får väll skylla mig själv delvis då jag satt och titta på film med B tills klockan var strax efter 12 istället för att gå och lägga mig med en gång. Men vi hade ju inte setts på hela dan och det är så mysigt att gosa i soffan framför en bra film, så så fick det bli!
Så nu sitter jag här på jobbet igen…….Eftersom jag ska sluta snart har jag en massa möten inbokade i stort sett varje dag innan jag slutar, annars hade jag nog jobbat hemifrån idag istället. Men nu gäller det att bara bita ihop och hoppas att jag inte ser lika trött ut som jag känner mig =)
Det ska bli så skönt att vara ledig lite före förlossningen, dvs om hon inte får för sig att komma ut före beräknat datum. Var ju på MVC igår där det konstaterades att hon redan ligger fixerad. Alltså huvud neråt, i rätt position för födseln, så man vet aldrig..kanske händer det fortare än berkäknat. Men sån tur har jag nog inte! Med min tur kommer hon säkert senare än beräknat istället!!
