← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Nina

Goodmorning!

Ok, är inte riktigt så entusiastik ….. Det är lite för tidigt på morgonen för att jag ska vara pigg, hehe..Kom till jobbet för en liten stund sen och ska in på ett möte om några minuter.


Har ont i hela kroppen, själen och hjärtat…Känner mig trött och utmattad av allt som pågår och önskar att jag kunde komma bort från allt en stund, åka på semester utan bebis i magen, till en varm och solig strand med goda drinkar och och bekymmersfria stunder..Sen när jag återhämtat mig då kan jag ta itu med allt. Men men, drömma kan man men kommer inte så långt med det just nu. Verkligehten är vad den är och det är bara att bita i det sura äpplet och leta efter lite socker.


Ikväll ska jag iallfall försöka rycka upp mig, ska på bio med min älskade J och se Coco Chanel. Förhoppningsvis får det mig på bättre humör en stund och jag kan drömma mig bort till glamour, lyx och gatorna i Paris en stad som förevigt finns i mitt hjärta..