← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
NorisPhotography

Fujidirekts fotoböcker

Jag fullkomligt älskar att göra fotoböcker! Snart fyller en väninna år och då tänkte jag passa på att göra en fotobok med våra minnen 🙂 Jag har använt fujidirekt.se för att göra fotoböcker. Man kan antingen göra detta offline eller online, men jag har alltid kört på online.

Välj vilken storlek du vill ha på boken och välj sedan tema. Jag älskar att ha den i klassiskt svart, och den passar med resten av inredningen i lägenheten 🙂

Och glöm inte redan här att väja om du vill ekonomi- eller designläge. Ekonomiläget är lite begränsat när det kommer till olika teman och detaljer man kan välja till och dessutom kan man inte välja till extrasidor om man skulle ha bilder över som man gärna vill lägga in. Så jag väljer alltid designläge.

Nu börjar det riktigt roliga – välj bakgrunder och bilder och smådetaljer. Dessutom har de roliga och snygga bakgrunder, och man kan välja olika för varje sida! Bara att välja och dra till sidan. Skitenkelt.

När du är färdig så förhandsgranskar du och när du är nöjd är det bara att beställa! Kom ihåg att du inte kan ta tillbaka en redan gjord beställning, även om den är gjord en sekund sedan!

Så…nu har jag pratat lite om en av mina favorit fotoprodukter, hoppas ni blir lika nöjda!

Nu blir det lite kaka och te i Linköping med bästa Felicia! Ha de bra alla!

5 svar på ”Fujidirekts fotoböcker”

  1. Anita, har du provat att ta desgnläge från början? Annars går det inte om du fortfarande har ekonomiläge!

  2. Såg att man kunde göra koppar också, men jag skulle va kul om man kunde göra typ påskägg och sånt också. skitbra blogg! 🙂

Kommentarer är stängda.