Hej!
Jag åkte hem till Västerås igår, först var tåget försenat i Uppsala, 30 minuter, jag missade tåget i Sala, och nästa tåg gick efter 1.5 timme, det var en dryg väntan & jag var sjukt arg & irriterad, inte bara för förseningarna, det beror på en massa andra saker. Vissa människor blir ju aldrig vuxna, men nog om det, jag vill ha en förlåtelse annars får det vara.
När jag kom fram 21.40 stod min älskling & vänta på mig, mitt hjärta! Var så glad över att se honom, vi gick till pressbyrån där köpte han en macka & cigg till mig, söt darlo. Sen promenerade vi hem, då tog jag en lång dusch, sen soffhäng & mys. Jag hade svårt att sova inatt, när jag vaknade i morse så stod mitt hår åt alla håll, en tecken på att jag sovit dåligt, jag vaknade vid 5 imorse & trodde att klockan var mycket mer, men när jag kände att älskling låg bredvid mig så somnade jag snabbt om. Skönt!
Karlar är inte duktiga i köket alls, när jag öppnade kylskåpet imorse så kom det världens äckligaste lukt, det var rutten sallad i båda kylskåpen, och en massa annat skit som var ruttet, så har städat ur kylskåpen, gått ut med soporna, hängt tvätt & tvättar på för fullt, tänkte dammsuga, men jag orkar fan inte nu. Ska ta & duscha Leon lite senare, känner att jag behöver ta det lite lungt ett tag… Darlo är i Gävle & hämtar sin bil nu, den har ju varit trasig sjukt länge nu, men nu är den lagad & det är jag super glad över. Puss på det!
