← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
rebeccahjelt

Killing my Holiday

Ett tips till alla semesterfirare – Stäng ute jobbet under semestern! Jag är väldigt duktig på att komma ner i varv och inte tänka på jobb. Idag ringde de från jobbet och av vissa anledningar är jag helt uppe i varv nu, känns i princip som att semestern är över. punkt. slut. punkt. Jag är skitirriterad och har senaste timmen bara tänkt på jobb och första arbetsveckan som kommer bli låååång och tuff.


Jag vill inte klaga och sura, jag har ju trots allt en hel vecka semester kvar att njuta av – men mina j-a mungipor hänger nere vid armhålorna. FY F*N!


Det är måndag = My Music Monday. Skruvar upp min gudinna, Madonna, på högsta volym och försöker återigen komma in i semestermood och drömma om att måndag den 2:a augusti aldrig kommer att infinna sig – inte på ett långt tag iallafall!


LET’S CELEBRATE – OUR HOLIDAY 


 


<object width=”480″ height=”385″><param name=”movie” value=”http://www.youtube.com/v/1qJaq3jv2P0&amp;hl=sv_SE&amp;fs=1″></param><param name=”allowFullScreen” value=”true”></param><param name=”allowscriptaccess” value=”always”></param><embed src=”http://www.youtube.com/v/1qJaq3jv2P0&amp;hl=sv_SE&amp;fs=1″ type=”application/x-shockwave-flash” allowscriptaccess=”always” allowfullscreen=”true” width=”480″ height=”385″></embed></object>