← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
rebeccahjelt

I’m not a Love-Geek, I’m a f*cking Love-Loser!

30:e November, Måndagkväll kl. 19:30
 
Kommer hem efter em lång dag. Trött och hela dagen har jag haft känningar att en dunder infuensa kommer bryta ut. Det gör ont i muskler och leder, huvudet är tungt, jag svettas, jag fryser så jag har ståpäls på armarna. Om jag skulle blunda hade jag somnat. På bussen hem satt jag och nickade till minst 5 gånger.
 
Så kommer jag hem. Mannen i mitt liv står i köket och steker de grymmaste cheeseburgarna! Har köpt årets glögg! Har hyrt en skräckfilm som jag har velat sett läääänge (The Haunting in Connecticut) och är bara så perfekt! 
 
K Ä R L E K


Så idag var det min tur att ställa mig vid spisen för att visa min uppskattning! Det blev fläskpannkaka. Den blev OK. Inte som mormors underbara som smälter i munnen, men för att vara första gången var det helt godkänt!


Idag öppnar vi första luckan! (Ok..inte bara en Love-Loser, är även en en Christmas-Sucker!


OVER AND OUT!