Återigen läser jag tröttsamt svammel om Carola i Aftonbladet. Dom tycks göra allt för att få sensationsrubriker när det gäller henne. Inte mycket stämmer givetvis, och knappast det senaste heller! Känns riktigt uttjatat att ta upp x antal år gamla uttalanden Carola gjort om homosexualitet i en tidning som hon dessutom blev felciterad i. För er som har fördomar och tror på allt trams som skrivs om henne i medierna ber jag er i stället gå in och läsa på hennes egna blogg i stället: http://blogg.mama.nu/carola/ Där ger hon ofta sin version av det som skrivs i tidningarna, vilket kan vara rätt så kul och läsa eftersom det till 99,9% är en helt annan version.
Den här intervjun nedan tex med Malou är bara den flera år gammal, och redan då gjorde hon klart vad hon tyckte och tänkte. Förstår därför inte grejen med att ta upp det igen? Sorligt att människor – och framförallt bögarna själva – inte kan tänka ett steg längre än så. Gå vidare för jösse namn!
Länk till dagens artikel om Carola: http://www.aftonbladet.se/nojesbladet/melodifestivalen/article16627521.ab


Äsch, du vet ju inte vad du pratar om! Tyst med dig.
Ha. Solklar homofob. Bara någon som egentligen anser att homosexualitet är fel skulle vara så otydligt svävande på målet och så vagt ta avstånd från sitt gamla uttalande. Någon som VERKLIGEN inte vore det skulle lätt, på 15 sekunder kunna säga ”Nej, jag anser att homosexualitet är helt naturligt och inte mot vad Gud vill.” Punkt. Vilken nolla.