← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Rosanna Charles

stöten

Först och främst vill jag tacka Alex Erwik, Skugge&Co samt Stöten för att vi fick denna härliga resa. Jag har haft riktigt roligt och har med mig en hel del minnen och pinsamheter hem. Det skulle ta mig ett år att skriva en text om denna weekend så därför får ni nöja er med en punktlista!

* På bussen påväg till Sälen ville jag och Merris så gärna ha ett el uttag för att kunna titta på film. Som en äkta vän sålde Merris MIN proppfulla goodiebag till gubben i utbyte mot platsen så att jag fick sitta hungrig de resterande 6 timmarna.

*Peter08 åkte enda till Sälen för att hitta bloggmaterial. Han gjorde inget på dagarna förutom att låna folks datorer samt tjata om att Kissie inte uppdaterat.

*Det var många kända namn på denna resa men kändast var Kate Lee. Hon rockade sitt rum like Stöten never seen before.

*Ellen Bergström aka Paows nya stalker har gett vingåker ett ansikte… Jag vill aldrig besöka den byhålan

*Alexander Erwik höll fast vid sitt uttalande ”är du inte känd är du inte intressant” och sprang runt med Kate Lee på tröjan hela helgen.

*Philip Lailani fick minnesluckor och glömde helt bort att han är personlig tränare. Han söp och åt hamburgare varenda dag

*Fotografen David hade sin första fylla och firade detta med näsblod och hellikoptern

*Jag hamnade av misstag i herrbastun där jag fick se 20st skrynkliga 40+ snoppar

*Afterskin rockade vi like fashion hasnt

*Jag och Wictor vaknade upp i korridoren

*Hittade Sälens enda blattar. De var från Skärholmen och hade med sig en års-samling av BobMarleys gamla weed

*Slet av en blond perruk från en lantis. Den uppskattades!

*Glömde kvar typ allt. Mina stövlar, tandborste, shampoo, balsam, underkläder, leggings, datorsladd, iphonesladd. Ja typ allt!

Mountain girl

Jag grät i liften

Vi rockade 7,5% älg öl på toppen

Jag testade att åka skidor

Chillmode i solen

Jag knäckte på bowlingen

Kate Lee och fashion hasnt kan slänga sig i väggen

Papparazzi inne på systemet… Att man aldrig får vara ifred

Jag handlade självklart mest eftersom jag är bäst på fest