Jag sitter just nu hemma hos min bästavän och tänker på livet. Jag har tydligen tjaffsar med min andra bästavän och känner därför inte någon lust för att gå hem. Medans jag sitter och går igenom varenda hemsida som någosin skapats har jag en chihuahua med oborstade tänder som slickar mig i ansiktet – fresh! Mobilen går fortfarande varmt trots att klockan snart är 03:00. Vad vill folk mig? Jag får aldrig en lugn stund. Det är lixom alltid något!
Nu kom ett sms, det var från en trevlig man jag inte träffat på ett tag som ville att jag skulle ”sluta vara tråkig” och följa med till Solidaritet. Uppfattas jag som tråkig? Jag är väl fan överallt och hittar på massor av spännande saker jämt eller? Ni om någon borde ju veta eftersom att ni följer mitt liv DAGLIGEN!
Jag vet inte vad jag skriver, är super trött men tvingar mig kvar här av någon konstig anledning. Mår inte bra i min lägenhet – behöver lite omväxling! Man kanske ska ta och flytta utomlands?
(Klär på mig skorna och traskar hemåt, någon som vill göra mig sällskap i telefonen?)

