← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
ShapeUp

Första hästinlägget!

Idag har vi fått besök av några som vill köpa en av våra hästar Hit Me Hard. Han skötte sig fint, som vanligt:) Hit Me är en varmblodsvalack på 13 år som älskar att vara ute i skogen och promenera, men tyvärr har hästintresset svalnat för mamma och lillasyster. Det kändes som att de de potentiella nya ägarna är rätt för Hit Me, så vi hoppas på det bästa!

För övrigt har det inte hänt så mycket. Men vad ska man förvänta sig av Säffle? Är ju iofs vårmarknad idag, men när jag gick runt där kom jag på mig själv att man inte ens tittar vad som finns längre, utan man bara går fram och tillbaka en gång för att ha någonting att göra. Ett linne åkte dock med hem.

Mamma och pappa var sugna på pizza, men för min del är det ju tyvärr slut på sånt nu, så jag tryckte i mig en skaldjurssallad! Känns bra!