← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Sara Bond

Klädinköp till Cypern

Ett idag-har-jag-köpt-detta-inlägg känns inte som jag, men jag kan faktiskt komma på två anledningar till att jag lägger upp det i alla fall. Ett, för att jag är riktigt nöjd med mina köp och vill visa upp dom! Två, för att de åtta andra tjejer jag ska till Cypern med ska se att ”aha, det där linnet, eller de där skorna ska jag inte köpa för Sara har dom”. Det blir då två flugor i en smäll, superduperbra!

Så idag har jag alltså shoppat linnen på Gina, och skorna är tre veckor gamla och kommer från Deichmann och är, om man inte ser, lila och sjukt höga. Alltså linnena kommer jag ha användning för i Cypern, men skorna vette fan om jag kan springa bort från en äcklig full snubbe i, så dom kanske får stanna hemma.. Synd på ett så pass snygga par!

Men men, ikväll blir det att njuta av sista lediga dagen och sova ut, kolla Murder in Midsummer har jag lovat familjen också. Puss och kram, fred på jorden.