En sak som verkligen suger med vintern är att man inte rör på sig lika mycket som man annars brukar göra. För att vi ska behålla formen och förbli snygga killar och sexiga kvinnor måste vi ju hålla formen. Jag och en vän har kommit på en jätte bra affär som riktar sig in på just vinterträning. Vi har kontaktat ett gym och eftersom det är ett samarbete med dem kan jag tyvärr inte avslöja för mycket om vad det handlar om.
Men snart ska vi samla ihop ett gäng snygga killar och tjejer som vill förbli lika sexiga och fräscha även under vinter för att brainstorma lite. Mötesplatsen kommer att vara i ett av gymlokalerna så jag kan inte ge ut någon address riktigt än. Lisa har satt ut en kontaktannons i lite tidningar som inriktar sig på hälsa, skönhet och kropp. Förhoppningsvis kommer vi få många träffar och det kommer att utvecklas till en succe.
Om ni verkligen är nyfikna och sugna på att träffa oss men inte lyckats hitta en kontaktannons kan jag ge er ett råd: Om man söker på ”håll er snygga killar och tjejer” plus ”vinterträning” så får ni träffar som länkar till oss 😉
Det ska bli spännande att se vad det utvecklas till.
XO
Lisa som är ute och promenerar i snön för ett par år sedan .-)
