Det var velande fram och tillbaka om vi skulle till hallen, Z var as seg och trött och jag är sjuk så det var inte bästa stämningen här hemma 🙂 Inte direkt att man vart pepp på att gå till bussen för att sen åka dit. Men sen vid fem halv sex drog vi dit ändå ! Och tur var det för dagen vart genast bättre. Fan man mår dåligt av att bara sitta inne .. gör inte ni de ? Man blir helt deprimerad.. framförallt när de e så tråkigt väder, det finns ju ingenting att göra.
Asså jag dog det första jag gjorde i hallen idag !!!!! Helt sjukt, fattar inte vad jag höll på med. Jag värmde inte upp och så tar jag så jääävla mycket fart , så väl när jag ska sätta dit fötterna så först sätter jag de, sen vrider jag foten på nåt lustigt sätt och det tar tvärstopp i den höga farten så jag hoppar av och det e en bit ner till betonggolvet och dyker rakt ner med ansiktet först , men först hann jag springa lite i luften uppochner hahahha.. asså det måste sätt så jääävla roligt ut. Asså jag vet inte ens hur jag landa men det ända jag tänkte var ” ohooooww, nu dör jag ” jag landade på min hand och glider, slog i höften och armbågen och mina fingrar på högra handen haha.. shit dom e skit stora ! Har aldrig ramlat så bad innan.. men det gjorde inte ont alls.. fick sånt jävla adrenalin men shit va ont jag har nu ! Sen fortsatte jag åka somvanligt.. men man blir ju sjukt feg när det första man gör e att slå sig.. jajaa.. det var chill Åkte en sväng allafall..
Nu har jag ätit risgrynsgröt, det va länge sen 😀 men det var inte så gott.. va inte så hungrig. Ändå tryckte jag i mig hela skålen på mindre än en minut..
Gos 1 , Gos 2



