← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Tio po

artonårsdagen

Ja jävlar vilken underbar dag jag hade igår. 

Jag vaknade upp på morgonen med älsklingen bredvid mig av att min fina familj kom in och sjöng, det blir inte bättre. Pappa, syster och vovven hade tagit sig hit tillsammans med systers mamma och min egen kära mamma hade gjort amerikanska pannkakor. Vi myste till det med fin frukost och jag fick fina presenter. Även pojken fick ett paket och en fin blomma av min kära familj eftersom han fyllde i fredags. 


Sen lyckades jag ta mig till skolan där jag mötte upp Elin och sen drog vi in till stan och fikade. Jag passade på att springa in på pressbyrån och köpa mina första lagliga cigg, bara precis för att jag kunde men eftersom jag i princip har slutat med sånt strunt så gav jag dem till min lilla mamma istället. 

Resten av dagen drev jag runt med Elin och sen på kvällen blev det middag på Elysee med familjen och älskling. Sjukt gott med fondue, har inte varit så mätt på lääänge. Sen gick vi vidare till ”bullen” och drack vin/öl och kastade pil. Helt underbart mysig dag, jag är så glad idag så det inte är sant. 

Jag har världens bästa familj och världens underbaraste pojkvän. Livet är underbart. Nu ska jag och mamma snart ut och handla massa stuff till festen på lördag, bilder från igår kommer när jag orkar, haha. Ciao!