← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
stina holgersson

Bränd

Och då menar jag solbränd! Man märkte inte hur bra solen tog idag. Men eftersom jag har varit ute från kl 08 – 16 så har man fått lite sol på sig.
Började dagen som sagt med ett morgonpass för Johan på Móska, kan inte annat än att säga att jag va lite smånervös i och med hur de hade gått dagen innan. Men vi började basic med grunder, allt handlar ju om lydnad. Har lärt mig väldigt mycket reda nu på teorin så det är hur roligt som helst! Blev iaf ett skrittpass i morse, väldigt bra övningar.
Efter de red alla andra så man har suttit och kollat på alla som har ridit och matat in så mycket info som bara går i huvudet.
På eftermiddagen red jag ett pass till, och äntligen fick jag hjälp med tölten och fick ett hum om hur de ska vara på Móska. Lovely!

Skulle egentligen med Kicki på grillfest här i byn, men jag är så trött och fryser så mycket så jag stannade hemma. Ska nog snart krypa ner tror jag!


Syns kanske inte så bra men röd är jag och ont gör de!