Hejsan Livet rullar på här i Bryssel. Vi jobbar och står i, hej och hå. Vi trivs både på jobbet vad jag vet. Emma är arbetsnarkoman som vanligt och jag bara leker med barn. Det finns ju inte så mycket att klaga på där? Jag har även lämnat in min sista uppgift i franska 4, tack gode gud för det! Nu har jag bara den muntliga examinationen kvar som är nu på fredag. Jag längtar så till det är över. Jag är verkligen ingen pluggmänniska ._. Men i alla fall vi är nu inne på vecka två med dieten och än så länge går det bra, både med mat och träning. Just nu syns det mer på Emma än mig men det kommer väl snart. Kroppen känns i alla fall bättre, vilket alltid är bra!
Vår träningsvecka än så länge har bestått av:
Måndag: Morgon cardio och styrka ben på kvällen
Tisdag: Fasta = ingen träning 🙁
Onsdag: Morgon cardio och ikväll ska vi köra ett HIIT armpass
Vad händer annars i veckan? Jo vi är lediga imorgon och på fredag! Det ska bli skönt, vi vet inte vad vi ska hitta på än men det löser sig säkert! Det är även pridevecka nu så torsdag till söndag kommer det vara en massa folk här i Bryssel och på lördag är den stora paraden. Vi hoppas det kommer bli nice och att vi (jag) får massa coola bilder. Vi ska även på inflyttningsfest på lördag hos James så det kommer vara full rulle. Det behöver vi. Vi har det lite tråkigt dom senaste dagarna. Vi blir allt för uttråkade, vilket resulterar i alla möjliga konstiga saker, haha. Men men..
Tråkiga nyheter.. Mamma hörde av sig i morse och berätta att min bäbis, min Aramiz inte mår så bra där hemma. Dom ska ta honom till veterinären idag och se om dom kan hitta vad som är fel. Jag hoppas med hela mitt hjärta att det bara är tillfälligt. Jag vågar inte ens tänka några andra tankar. Vi får verkligen hoppas på det bästa!
Ni får ha det bra så hörs vi!
Elin















