← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Tanja Fylkings blogg

Modevisning ”Love Forever” Formex

Det var full fart i Love Forevers monter när jag anlände och sju modeller skulle fixas från topp till tå inför dagens
modevisningar. Vi var ett otroligt skönt gäng tjejer och fast jag kände mig lite ringrostig på catwalken så gick det riktigt bra, många år sedan jag gick en visning sist:) Men tanten klarade det utan att ramla även denna gång:) Ha ha ja det hade ju varit snyggt…..Har faktisk en väninna som varit stor modell en gång i tiden och då hon gick en av sina största visningar ever i Japan för det kända märket KENZO, så gjorde hon just det förbjudna! Nervös som hon var i ett snävt fodral traskade hon rakt av podiet, oj oj oj
Dock lyckade hon åla sig upp igen och kom på fötter i sina skyhöga klackar, Japanerna älskade henne och hon fick stående aplåder 🙂 Och förmodligen minns dom henne än idag:) Hi hi

Igår var det en mycket lyckad visning med ett glatt och skönt gäng och första showen gick av stapeln i LOVE FOREVERs egen monter, snygg som vanligt!

20130816-125501.jpg

Det är så lyxigt att bli fixad med hår och make, Tack bästa Anne & Sara, ni e bäst:)

20130816-125551.jpg

20130816-125634.jpg

20130816-125645.jpg

20130816-125714.jpg

Goa Johanna Toftby:)

20130816-125732.jpg

20130816-125748.jpg

Mönstret på detta tyget är underbart och kombon med grå leopard och koboltblå, outstanding:) och helt i min smak!!!
Här är vi hela liga på visning nr 1, med chefen i liggandes i mitten! Jag var skall sleven vara om inte i grytan ? Härliga Terece!!!

20130816-125844.jpg

En timma senare var det dax för visning nummer två som gick av stapeln kl 14 på Scenen i A hallen.
Dessa bilder är tagna av Annelie Person från www.inreda.com och vi bugar och bockar för hennes insatts som fotograf:)
På LÖRDAG kl 13:00  blir det en NY visning i LOVE FOREVERS monter A:27:10 och på stora scenen i A hallen kl 14:00, hoppas vi ses då 🙂 Tack! Sara, Åza, Johanna, Terece, Hannah, Ankie o My  för en riktigt rolig dag:)


Johanna Toftby

3 svar på ”Modevisning ”Love Forever” Formex”

  1. Ni var grym!! Så snygg och så duktiga… Flera kunder har berömt er insats och en annan utställare kom till oss i morse och berättade att hon ryckte du var fantastisk i lördags, det strålade om dej och du verkade så trovärdig och att det verkade som att de verkligen gillade kläderna du visade.. Det blir man ju jätteglad av att höra.
    Kram kram hoppas vi ses snart igen <3

  2. Ni var sååå duktiga, snygga, ja helt fantastiska och DU var grymt snygg i allt leo! Även det virkade!!!! kraaaam

Kommentarer är stängda.