← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Tanja Fylkings blogg

Snygga ögonfransar

 

Startade denna morgon med ett morgonmöte på stammis haket ”Guapa” som ligger ett stenkast från mitt kontor.
Vi var fyra entusiastiska tjejer som träffades för frukost och genom gång av ett nytt projekt, berättar mer när vi kommit lite längre i planeringen, men tack Sanna Lundell, Helena Lundmark & Jessica Öhrström för en mysig och inspirerande morgon 🙂
Hade idag min tid för ögonfransförlängning hos Johanna  och spänningen var stor för att se resultatet av detta.
Johannas företag heter Eyelash Design och på www eyelash-design.se  HÄR hittar ni hennes kontakt uppgifter samt hennes övriga behandlingar. Hade en super trevlig stund ca två timmar och blev kanon nöjd med resultatet. Förstå själv vilket pilljobb att sätta en och en ögonfrans……Och viktigt för mig vid sådanna här tillfällen är att man känner sig bekväm och omhändertagen, Tack fina Johanna för ett strålande jobb och en mycket trevlig stund:)

Hur fransarna kommer att se ut framöver beror nu framförallt på mig själv……

Nu skall mina nya fransar få vila och imorgon skall det minsan bli kul att få lägga dagens make up:)

image

image

image

image

image

På mig så snavände vi silkesfransar då dessa är lite mjukare. Jag gillar när det ser naturligt ut och vill inte känna av fransarna i min vardag. Måste bara tillägga att jag ser väldigt mörk ut under mina ögon på vissa bilder och tyvärr blev det någon konstig skugga:) Jag har sovit i natt:)

Vi kommer även att ha en Tävling där du kommer att kunna vinna en behandling av Johanna, återkommer om detta lite längre fram:)