← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Tanja Fylkings blogg

Lunch i Himlen:)

Det är mycket som händer nu när vardagen tagit vid och denna veckan har jag sprungit från det ena trevliga in i det andra. Ledsen bara att min blogg blir lite lidande, men å andra sidan kan jag ju bjuda på lite roliga bilder då det händer mycket just nu:) Jag och Gert var på trevlig invigning av nya lunchrestaurangen” Himlen”,  dom ligger högst uppe i
Skrapan på Söder och som vanligt hade Johan o Petré event lyckats med sin insatts:) Det bjöds på underbart god fördrink( en riktigt energibomb med ingefära och annat gott i, bör tilläggas att den var alkoholfri:). Jag dricker inte gärna alkohol på lunch under veckorna, någon måtta får det vara på lyxen:) Vi fick även njuta av smakrik lunch, otrolig utsikt och kul sällskap.

20130919-191609.jpg

Nedan från vänster vännen Johan Petre( som arrangerat dagens tillställning), 5:2 Dietens drottning Ulrika Davidsson, Maken och lilla Jag ( svartklädd då jag skulle vidare på Jobb)

20130919-191625.jpg

Ulrika, Jag och lite suddig i bilden Edit Kunstlicher som är Ulrikas högra hand på markandsförings fronten.

20130919-191638.jpg

20130919-191655.jpg

Jätte trevligt lunchställe och det är faktiskt coolt att sitta på 25e våningen och blicka ut över Stockholm, väl värt att rekommendera 🙂