Har varit på ”tjejkväll” igår…Först lite shopping, sen bio, och sist middag med ett glas vin 🙂 Det var verkligen trevligt.
Först shoppade jag lite vinterkläder till jobbet. Chefen sa att jag få handla precis vad jag vill, och sedan lämnar in kvitto till han….Det ska man ALDRIG säga till en tjej!!!
Så jag köpa det bästa underställ man kunde tänka sig…Som tur var så köper man 2 och betala för 1, så priset blev gansla rimligt ändå.

Efter shoppingrundan möts vi upp vid bion och handla popcorn och sånt….Vi såg ”Twilight breaking dawn” Det var den sämsta delen av Twilight sagan hittills…Det bästa i filmen var där Bella dog….

Vi arunda kvällen med middag Stockholm Steakhouse på Drottninggatan…Bra mat faktisk. Jag tog 2 rättermeny med huvudrätt och efterrätt för 200 kronor…Jäkligt bra mat för det priset.

Kom hem vid 20.00. Ganska lagom för en som är så gammal som mig 😉 Skulle har dött om vi hade gått vidare nåntans. Man är inte odödligt längre…:)

Hon dog, men hon ……sen. Har INTE avslöjat slut än..
Jaaaamen då behöver man inte se den filmen längre! 😉 Nu vet vi att hon dör 😉 Hahahaha!