← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
improveme

Lyx 

Kan ni fatta att det är juni nu, helt galet!! Känns verkligen inte som Juni, missade hela våren hemma och verkar som det inte var en speciellt vacker vår hemma ändå, här var våren inte alls som hemma men vi har haft många varma dagar. 

Dock har det varit ganska kyligt denna helg men ska bli varmare nu igen. Annars brukar det vara så att värmen kommer i mitten av maj så är det någorlunda varmt varje dag men nu går det verkligen upp och ner hela tiden. Hade jag varit ledig så hade jag tyckt att det varit jätte jobbigt men nu bryr jag mig inte så jätte mycket, så länge det inte är för kallt när man ska ta sig från och till skolan 😉 detta konstiga väder beror väl på klimatförändringen och att vi inte ser efter jorden, tänker man efter så har vädret/ klimatet verkligen förändrats de senaste åren. 

Avslutade iaf maj på bästa möjliga sett, blev mörk choklad och färska jordgubbar framför en film, var verkligen helt perfekt. Åt upp the leftovers ikväll och man får passa på att unna sig ibland, speciellt nu när man är student 😉 man uppskattar saker på ett annat sett nu. Kände att jag behövde egentid igår så det var mysigt att bara ta det lugnt och mysa i sängen 

På tal om sängen, ska faktiskt sova nu men tänkte va lite gullig att slänga in ett inlägg, ett inlägg som handlar om lite allt mögligt blev det haha