1 1/2 timme knappt – Montego Bay ner till Negril. Kom en regnskur under bilfärden vilket var ju bra timing att det kom då för när vi kommer fram till Negril kom solen tillbaks.
Negril – får mig att tappa hakan! Jag som tyckte Montego Bay var vackert, Negril är ju ännu vackrare, tycker jag. Med den otroligt pampiga långa kritvita stranden, mils lång, och här ligger hotellet vi ska bo på, alldeles intill vattnet, tre nätter – vi fortsätter på Sandals. Sandals Negril. Där jag har bokat Grand Lux Ocean view, beach front club level rum . Endast det bästa är bra nog när Tess bokar. 🙂 Älskar att överraska Christer och boka resor det kan jag allt. Stort intresse för mig. Men blev överraskad själv då hotellet fixade en upgrade för oss när vi kom!! Vi bor nu i Paradise Honeymoon Beachfront! Åh herregud! Det är ju som vi är på bröllopsresa igen. 🙂
Och titta bara på den här utsikten från vårt rum när man öppnar dörrarna! Så man får tårar i ögonen och håret på armarna reser sig trots 30 graders värme. Yeeah man! Negril – I love you!




Kommentarer är stängda.