← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Trentzi

En dröm om dej!

För några veckor sen hade jag en dröm, en dröm om min vän som inte finns i livet längre! En vän som jag saknar varje jäkla dag, en av mina närmsta vänner!

Jag skrev upp drömmen på mobilen precis när jag hade vaknat så tänkte dela med mej av den! 

”Jag drömde att du inte var här längre. Men jag trodde inte på det! Dina föräldrar hade packat ihop dina saker och sagt upp alla avtal. Men när jag ringde din mobil kom det fram signaler och sedan kom din telefonsvarare igång på din mobil alltså måste du existera. Numret borde inte finnas lägre och absolut inte din röst på telefonsvararen. Så jag började leta efter dej för att jag fick känslan av att du är kvar här på jorden och att du behövde säga något till mig för annars skulle du inte gjort så ditt röstmeddelanden satte igång på mobilen.”

Jag ser dig framför mig som om du fortfarande vore här. Till och från var jag vaken från drömmen och du stod framför mig när jag öppnade ögonen. Jag tror inte du har lämnat oss för gott!!

 

 

det här drömde jag natten till den 14 september 2014! Jag saknar dej varje dag ska du veta !