Skrev min tentamen i Beskattningsrätt idag. Vet inte riktigt hur det känns. Känns rätt bra när det gällde att få till lagar och paragrafer MEN frågan är om alla mina uträkningar som även gjorts stämmer dvs. är korrekta. Såå på frågan; gick det bra? Blir svaret: Det kan ha gått hur som helst mensamtidigt känns det lite mer positivt än negativt!! Nu får vi hoppas på det bästa så önska mig all lycka tack. Skrev den från klockan 09:15 till klockan 14:00, vilket innebar att jag gick upp klockan 05:00 för att sedan åka tåget som gick klockan 06:27 vilket var lite ovant..haha men duktig som jag är så klarade jag självklart det!
Vid 17:00 var jag i mitt älskade Uppsala än en gång. Jag träffade mina flickor, Hanna & Anna. Vi gick till Jalla och käkade pizza – MUMS. Alltid lika trevligt. Vi bestämde även att det blir utgång på Kalas den 7 November dvs. nästa helg sååå alla som befinner sig i Uppsalatrakten måste självklart bege sig ut i nattlivet denna kväll/natt.
Nu håller jag på att somna sittandes. Tröttsamt att skriva tenta och gå upp tidigt, framför allt det tidigare..
Ciao!
PS. Ni har väll inte missat tidningarna; Glamour, Cosmopolitan & Elle!! Alla tre tidningarna är superbra med massor av tips och mode jag fullkomligt avgudar dem. DS.



