Han jag ar ihop med han ar ju oxa galen. Snacka om konflikradd. Hur tror ni min klanning sag ut efter att den hade torkat? En flack stor som 2 femkronor ihop med lite utspritt ljusare vitt gnuggande pa sidorna. Ungefar som ” Nu stralar en stjarna”. Sa, imorgon skall jag fraga hur hon tankte nar hon gnuggade pa min sidenklanning. Sedan ar jag valdigt glad att det inte var en ny dress, samt att den bara kostar 900kr.
Da tycker Leonardo att det ar battre om han ger mig 1000euro istallet for att jag sager detta till henne? Varfor, da? Jo, pga att hon inte har sa mycket pengar. Att hon kommer att bli ledsen. EEEhhhhh? Nu kommer vi tillbaka till foljande historia som jag sa ofta moter har i Italien. Har sa ”sopar” man hellre saker under mattan. & med Veronica sa sager man som det ar. & hon kommer att fa betala 90 euro till mig.
Nasta gang kommer hon INTE att tro att hon ar nagon typ av expert inom tvattari. Hade kunnat fundera pa saken om jag hade givit henne lov att tvatta, fast nu insisterade hon 3ggr om att hon skulle lyckas fa bort den har flacken pa eget ”fiffigt” satt.
/ Dagens lilla problem, fast som gor mig sa jakla arg. Det ar mycket pga att de kommer med ursakter, och de sager INTE FORLAT! Leonardo raddare an nagonsin for for konflikter. Han radd for konflikter fast det ar jag som skall saga detta till henne.
Var faaaan finns folk som star upp for sig sjalv, och for andra? De ar valdigt sallsynta, anser jag…..iallafall har i krokarna.

