Är det någon som tror jag behöver köpa nytt? Vad skall jag välja? Idag var det någon som tyckte en finne, fast nja – Det känns lite förlegat. Jag är lite motståndare till US just nu bara för att. Det lutar åt kinesve. Jag hörde nämligen att en funktion där är nämligen helt outstanding nämligen min älsklingspryl – kameran!
Alltså den där kameran i min Blackberry 3 år gammal, är ju bara så galet roligt suddig. Här för en timma sedan med min vackra ( man ser inte det ju…) lärare Elisa.
” Hej hej här gungeligungar jag – det jobbigaste med antigravity-pilates är att man får icke äta eller dricka ngt på 2timmar 🙁 För man virar sig upp och ned samt huvudstupa. Jag älskar dessa movements. Fattar ni hur mycket blodcirkulationen kommer igång? Det är närmast en explosion av underbart blod som spolas runt inom kroppve 🙂 ”
Lova att prova detta. Jag vet att ni har i Sverige klasser som denna. Jag lovar att jag aldrig känt mig smidigare i kroppen och hyn blir rosigt lystrig med all den här snurrningen som görs i en timma.
Jag är ju i grund och botten en riktigt lat rackare. Att gå ut med soporna är något som jag hatar att hålla på med. Tänk att jag har en himla tur oxå för att min städis alltid 3ggr i veckan bär ut 2 halvfulla stora svarta sopsäckar. Nu undrar ni ” Men assååå hur mycket skräp slänger ni på en vecka…?”
Ja, ni det blir en massa för man dricker en mängd vatten och de plastflaskorna skall slängas… Massa vino-flaskor blire oxå. Sedan lagas alltid mat i detta huset, lunch och middagar. Ibland skall man ha tur när man vissa dagar från säger sig rollen som lat person – Jag hittade den här ”Harrods” väskan hängandes vid stora soptippen vid vårt hus i förrgår.
Det måste vara ett omen att vi snart skall andiamo London, jag och min Legi.
Oj, höll på glömma – Samsung den nya, is on my list !



