← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
i ärlighetens namn by Vero

Engangsligg – whatever?!

Jag forvanas standigt over hur manga som aldrig haft ett ”one-night stand” (??) Ar de personerna asexuella? Vantar de likt jungfruer att prinsen skall komma, och de skall fika, ga pa bio, ata middag ihop i en manad innan sjalva sexet? Jag tror att typ 85% ljuger om den saken. Ungefar lika troligt att mina gener gav mig dessa tuttar, eller att jag sover 17timmar, ar alkoholfri pga av min spanstliga hy. Ge ER! En annan fundering…Alla dessa man som skryter om sitt ”one-night stand” vem ligger de med? Sig sjalva?

Vad kan handa vi detta ”one-night stand”? Man blir besviken ( man kande ju ej karln innan), man kanner sig krankt, man trodde han skulle haft storre snopp (det kan ej hjalpas…da pettingen uteblev har vid de dejterna som borde varit punkt.A), man ”tror” att man blev utnyttjad i efterhand.

Varfor skull en kvinna bli mera utnyttjad an en man? Det kan ju bara vara an sjalv som bestammer om man kanner sig utnyttjad, bitter, krankt eller besviken.

Oh, jaklars vilka stolskott man rakat pa i singlarnas dagar. De anser sakert att jag var ett oxa. Jag gick alltid in med insikten att jag aldrig blev utnyttjad, dock sa kunde de har djuren aldrig forsta det…for vissa var det en jakt att gora tjejer besvikna. Jag stallde inte upp for deras behov, jag stallde upp for mina egna sexuella behov.

Nagon gang hamnade jag i fallan, och da grat jag krokodiltarar over nagon bortskamd ostermalmspojk som knappt hade hair pa snoppen… och som aldrig hade sett nagon rida forut. Stackars sate. En gang sa sov man bara med varandra – vi behovde bada trygghet och bekraftelse. En snodde mina ciggaretter innan gick(??) som om han inte hade rad…snale rackare..det fick den filmregissoren hora senare vid ett tillfalle.

Det blev nagra under stureplans tiden. Vad gor val det?! Det man kan med sakerhet saga ar att det basta sexet ar med den man alskar, och man behover aldrig skammas for nagot av de olika aventyr som man vill utforska tillsammans. Inga rykten att oroa sig for, inga onda ogon av andra tjejer att blunda for.

Vid narmare eftertanke sa oroade jag mig aldrig over nagot rykte.Jag var for sofistikerat alskvard och arlig for det infor mannen 🙂 

Har man aldrig provat pa sa lovar jag att man kommer att prova pa senare i livet… Dock antar jag fortfarande att merparten snackar gojji gojji eller ar ev. nunna.

2 svar på ”Engangsligg – whatever?!”

  1. Jaaa du, beror ju på vad man menar med one-night-stand. Om man ligger igen på morgonen så var det ju inget engångsligg, eller? Eller om man inte vill att det ska räknas… Eller vad sim helst. Nej, jag har aldrig haft ett one-night-stand. Inte på riktigt liksom, typ… Haha

    Mina bröst är större än dina och är stenhårda och står rakt ut och är helt naturliga. Det är faktiskt sant.

    Jag dricker inte alkohol och min hy är jättespänd och spänstig, i alla fall på magen.

    Fan, är det inte jobbigt att skriva utan å, ä och ö? Det är jobbigt att läsa i alla fall.

Kommentarer är stängda.