← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
victoriaostlund

Fixat Frillan

Så nu har jag varit hos bästa Kristine och klippt håret till en ordentlig frisyr 😉 Har inte tagit mycket på längderna, fortfarande jättelångt… De flesta inne på salongen gapade lite när jag kom in där med det här långa hårsvallet, haha, men som sagt, längden är kvar men är lite snyggare ihopklippt nu. Supernöjd 🙂 Stylade till det gjorde hon också så nu är jag redo för kvällens julfest… Nästan! Ska bara lägga på lite ny mejk och hitta nåt att ha på mig också (förberedde aldrig det förut) och det är outfit som brukar ta längst tid för mig alltid.

Kan va klar med ALLT annat och sen spendera en hel kväll med att slänga omkring allt ur mina garderober, ta av och på, byta i timtal innan nåt känns helt rätt… Eh, så jag kanske ska börja nu med tanke på att det är tre timmar kvar 😉

Tjo!

frisyranv    frisyranv5 frisyranv6 frisyranv7    frisyranv11

Och anledningen till att det som vanligt blir flera foton av vad ni säkert tycker ser ut som en och samma bild beror på att jag har beslutsångest, kan inte välja endast en och har bråttom. Så ju fler av Vicky detso bättre 😉 Ehum….