← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Wilma

Redo för veckan㋡

Ja men nu känner jag mig faktiskt det! Har duschat, umgåtts rejält med familjen, varit på kyrkan och umgåtts med Jesus, gjort min diagnos i matteboken och sitter just nu och bloggar. Jag känner mig ganska redo inför den här veckan faktiskt. Jag vet att den kommer att bli väldigt tuff men jag ska ta mig igenom den i alla fall.

No-prov på fredag, So-prov snart och lite olika förhör på det. Sen har jag inte lagt upp något på youtube på en hel vecka vilket jag faktiskt måste ta tag i. DEN HÄR VECKAN! Ni ska självklart få hänga med mig men inte lika mycket tyvärr eftersom att jag måste plugga.

Idag spelade jag lite Mario Cart med familjen, så roligt. Jag vann turneringen. 😉

1 svar på ”Redo för veckan㋡”

  1. Hej Wilma! Jag har följt din youtube kanal ett tag men har aldrig vetat om att du är troende! Är hela din familj kristen och tillhör ni Svenska kyrkan eller någon frikyrka? Du får jättegärna berätta mer om din tro i ett inlägg, vore intressant! Är du engagerad i något i kyrkan? Tycker det är jättekul att flera youtubers och bloggare är kristna och öppet visar sin tro, jag är själv kristen 🙂

Kommentarer är stängda.