← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
LipstickJungle

Improvemes Inbördes beundran

Hej sötisar.

Har bloggat ett tag här på improveme, nästan 1 år och jag kan bara säga att jag har aldrig varit med om så mycket inbördes beundran och inbördes ryggdunkande bland de så kallade toppbloggarna.

Fick igår ett påhopp av Elina och hennes kompis för att jag lånat bild och text och glömt länka och kompisen som jag inte tänker skriva ut här för jag vill inte ge henne gratis reklam efter hennes otrevliga kommentarer hos mig som jag iofs tog bort hon skulle verka hotshot och hotade med rättsprocess, GIVE ME A BREAK…..

GET A LIFE GIRL…kom tillbaka när du har ett jobb, Elina och hon var så häftiga och hon skrev: Jag har liksom 100.000 unika läsare, hon skulle rättsprocessa om jag inte länkade vilket jag hade glömt för jag har ett jobb att sköta och råkade glömma, men jag skulle då bli imponerad och rädd för att hon minsann som var så stor, skulle hota med processer bla bla bla, yada, yada osv. Elina vill jag inte heller skriva om här för hon bloggar inte ens kvar här men hon skulle ju lägga sig i, lägg ner säger jag bara, jag glömde så sue me.

Tror dessa bloggare att dom äger världen att dom är bäst i Sverige, och störst i världen eller. Jag är inte impad av deras inbördes ryggdunkande och beundran, eller av mångas rövslickeri där dom skriver ner varandra totalt för att sedan nosa varandra i chokladfabriken för att få komma med på den och den visningen eller det och det eventet för att få goodiebags som dom snyltare de är.

Jag behöver inte kyssa röv för att få gratis saker och goodiebags, jag tjänar tillräckligt bra, peppar peppar för att kunna köpa mig både dbrands, gucci, balenciaga med mera, jag behöver inte förnedra mig, smickra, rövslicka eller ryggdunka för att få något, det jag vill ha det skaffar jag mig ändå.

Jag har nybyggt hus, en ny dyr sportbil, en bruksbil, en make som älskar mig och ett riktigt välbetalt jobb, vad har dom….en liten 1:a någonstans i stockholm, där dom får backa in och backa ut, och där dom behöver springa på en massa event för att få gratissaker, och bara för att dom bloggar ska man behandla dom som kändisar när dom bara är nollor som vill få sig själva att framstå som kändisar, Anna Anka all over again.

Näää, lev ni i er lilla bubbla med asskissing, och inbördes beundran me ge fanken i att tro att ni är bättre, snyggare, rikare och har all makten för då lever ni i en bubbla som är på väg att spricka er rakt i ansiktet för det finns en riktig värld härute där ni betyder zero and shit.

XOXO Emma

 

1 svar på ”Improvemes Inbördes beundran”

Kommentarer är stängda.