← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
LipstickJungle

La familia

Hej godisbitar.

I går var vi nere i lilla Småland för att hälsa på familjen. Alla var där, mamma och pappa, svägerska och brorsan, och det viktigaste av allt….. mina små children of the corn.. brorsbarnen som är det sötaste och gulligaste jag vet, Mackan (Marko) och lilla Emmisen (Emilia).

Vi hade det jättemysigt med en massa skoj och skratt och jättegod mat som min söta svägerska lagat till. Vi fick hemmagjorda pannbiffar med kokt persiljepotatis, en härlig sallad och god sås till. Sedan fick vi goda kakor, kaffe och massor av godis, men mest av allt fick vi härligt och gott sällskap.

Det är alltid lika kul att åka ner och hälsa på familjen och det är alltid lika tråkigt att behöva åka därifrån för då saknar man alla så himla mycket. Jag och ungarna busade och ståjade så det rök om oss, vi sprang runt som små galningar och jagade varandra från rum till rum, runt, runt så hunden blev yr i pälsen, för självklart var vår lilla vovve Mini med och busade hon också.

Jag älskar er min kära familj, glöm aldrig det, och till Sparky säger jag bara…Nice ass baby…the pervert says hallo…………hihihihihihihihiihihi you know what i mean. Puss på er. Här nedan kan ni se bild på mina söta brorsbarn, dom finaste ungarna i världen, mina ögonstenar.

 

Här ser ni också den snygga mamman till dom här gullungarna, min snygga och underbart goa svägerska på bild med min lilla vovve.

 

XOXO Emma