← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
MELLAN YTA OCH DJUP

ELIZABETH ARDEN

OBS! Denna tävling är avslutad – håll utkik efter nästa 🙂


Esmeralda, Malin, Annelie och Denise kul att ni är på hugget, här kommer den utlovade TÄVLINGEN!


Ni ska svara på två frågor för att delta i tävlingen och en lycklig vinnare får en duoskugga av Elizabeth Arden, limited edition (!) med ett läckert skrivstilscitat i guld på den snygga asken!


Färgen heter Golden moss.


Lämna era svar i kommentarsfältet och e-postadress om du inte är medlem hos Improveme. Tävlingen pågår t o m måndag den 8 juni kl 20!


Fråga 1) Vem ser enligt din smak bäst ut i kändis-Sverige av tjejer/ kvinnor?


Fråga 2) Vem ser enligt din smak bäst ut i kändis-Sverige av killar/män?


L Y C K A  T I L L 🙂


8 svar på ”ELIZABETH ARDEN”

  1. Fin blogg!

    Jag tycker att Elsa Hosk är mycket vacker, och manlig skönhet är såklart Beiron Andersson.

    Håller tummarna, kram!

  2. Min syster tar studenten idag men jag har ingen present till henne, har inte fått något sommarjobb. Hoppas att jag vinner, hon är världens bästa syster!

    Mina svar:
    Jessica Olérs och komikern Björn Gustavsson.

  3. Oj vilka svåra frågor. Jag funderade över vad vi har för svenska kändiskvinnor… Helena Bergström, Eva Rööse, Eva Fröling, Anita Ekberg, Yvonne Ryding… Vad svårt! Det kryllar ju av vackra kvinnor i Sverige! Tycker dock att idealet har blivit mindre vackert. Gynning som ser ut som en gudinna har blivit på tok för smal, Linda Rosing som var söt i BB har alldeles för stora implantat, Carola ser mer och mer utdragen ut i ansiktet. Varför gör alla dessa vackra kvinnor om sig? Sorgligt. Mitt svar får bli en naturlig skönhet, alltså Tilde Fröling.
    Och svenska kändismannen som ser bäst ut enligt min smak är utan tvekan Herr Persbrandt!

  4. Vinner jag så blir min tjej glad, så kul att kunna komma med en fin liten överraskning och göra den man tycker om glad.

    Vackraste kändis kvinnan är utan tvekan Izabella Scorupco, snyggaste man får bli Kjell Bergkvist.

  5. Jag är med och jag väljer Elin Lanto och Marcus Schenkenberg. Har jag tur nu, så ska min underbara flickvän få den läckra vinsten bara för att jag ÄLSKAR henne så himla mycket. Hoppas!!!
    Hälsningar/ Robert

  6. Åh, jag vill vinna! Kvinnliga väljer jag Izabella Scorupco och av dom manliga väljer jag Ernst Kirchsteiger. Hoppas på lite tur nu.

    Kram Birgitta

  7. Av dom kvinnliga väljer jag Jessica Andersson och av dom manliga väljer jag Mikael Persbrant. Om jag vinner nu, så ska min älskade fru få den fina vinsten i efterskott på sin födelsedag. Håller tummarna.

    Mvh Rolf

Kommentarer är stängda.