← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
MELLAN YTA OCH DJUP

TJOHO!


Tjoho, min väninna L som jobbar i Norge halva året och som dessutom bor 50 mil ifrån mig, är nu på vistit hemma hos mig och stannar åtminstone över helgen =)


L har spenderat tre timmar hos ”min” frisör, som nu även är hennes frisör, hehe, – iaf har hon fått gjort nya tunna mörka-och ljusa folieslingor.


Resultatet blev helt perfekt och förutom att L förstås är jätteglad över att vara snygg i barret så känns det skönt för mig eftersom jag rekommenderat henne att testa ”min” frisör och då vill man ju som ”tipsaren” att resultatet ska bli helt vansinningt extra mega superbt 🙂  


Vi har varit på stan en sväng och nu har vi precis ätit en smarrig sallad med kräftskjärtar och purjo stekt i vitlöksgrillolja, supergott! Nu blir det till å softa ett tag i soffan med Expressen och senaste nummret av svenska Elle.


Later!