Efter att ha läst en hårinpacknings-test i tidningen Plaza Kvinna där budgetprodukten Nivea Intense Repair Hårinpackning för torrt och skadat hår, fick toppbetyg och de dyra rävarna som Redken bara medelbetyg, kunde jag inte låta bli att köpa mig en burk Nivea.
Några av er har frågat vad jag tyckte om inpackningen som jag ju visade i ett inlägg igår.
Jag gjorde en test igår kväll och jag kan bara hålla med Plaza Kvinnas utlåtande betyg 5 av 5 – den är grym – faktiskt en av de absolut bästa inpackningar jag använt (!) och jag använder alla världsledande märken som Redken, Loreal, Sebastian m.f.
Nivea Intense Repair Hårinpackning innehåller vårdande oljor och proteiner som återuppbygger håret och ger omedelbar glans.
Min hårtyp: Tunna hårstrån men mycket hår. Färgat och blekt.
”Trots den oglamorösa förpackningen är Niveas budgetprodukt helt fantastisk. Efter kuren känns håret mjukt och starkt, ser hälsosamt och glänsande ut, utan att det blir nedtyngt. Inpackningen tillför snarare extra volym och resultatet håller dessutom i sig i flera dagar.”
Betyg 5/5
Källa: Plaza Kvinna
Skitkul när en hårprodukt för 67 kronor rockar järnet 😉

Kommentarer är stängda.