Det är bekräftat att Lisa Holm är död. En sorgligt morgon som berört hela Sverige. Direkt engagerade sig polisen, Missingpeople och många andra med att dela informationen samt delade bild på Lisa då dom förstod direkt att det inte stod rätt till. 3 personer är nu gripna och efter gripandet hittades kroppen vilket alla gånger tyder på att rätt personer är gripna. Nu återstår att höra om vad som skett den dagen då Lisa stängde kafét och satte nyckeln I sin moppe.
Alla tankar åt Lisas familj och anhöriga.

Det som har hänt är fruktansvärt. Kvar finns familjemedlemmar som idag (och har gjort hela veckan) mår överjävligt. Måtte rättsystemet fungera så de får det straff de förtjänar.
http://www.mittofrivilligaliv.se
Det är så otroligt tragiskt, så orättvist.. Man har ju misstänkt att det skulle vara såhär, men fy, 17 år!!??? Hela livet framför sig, och det tar någon ifrån henne! Usch :/..