Vad tror ni?

Allt känns så konstigt och skumt just nu, mitt liv har varit helt underbart i flera dagar men samtidigt är min hjärna i full aktivitet, jag tänker på allt runtomkring mig och allt nytt och spännande som väntar. Jag har många gånger tänkt att jag kanske är en allt för snäll och blind person som inte vill inse sanningen, eller så kanske jag helt enkelt är för snäll och inte vill släppa det man en gång hade. Vänner kommer och går säger man och visst, det ligger en sanning i det, men samtidigt så har man en massa underbara minnen med just de vännerna som man inte vill släppa. Jag har en helt fantastisk person bakom mig som jag har kännt och varit min allra bästa vän i 11år och jag älskade henne som min syster, men jag börjar inse att hon faktist inte är nån direkt vän längre, vi är mer ytliga vänner som säger hej och hejdå. Jättejobbigt att känna att vi kanske aldrig kommer ha det som vi en gång hade. Oftast är det jag som frågar henne om vi ska ses, bara för att jag saknar henne så otroligt mycket, men nu på sista tiden är det faktist hon som har hört av sig, men det slutar alltid i att någon blir sjuk i sista sekund och det känns som om det bara drabbar mig, för dagen innan eller dagen efter så har hon besök och hon verkar inte alls lida av att hon nyss var sjuk. Tråkigt, säg istället vad du tycker och tänker.. jag vill att vi är vänner och ska förbli det, kanske kommer vi aldrig hitta tillbaka till varandra på det sättet vi var förut, men jag är glad bara jag får umgås med dig <3.

Men jag ska inte gråta blod nu, jag har faktist hittat min tvillingsyrra, en helt jäkla fantastisk person -Lena! Du är då bra grym och jag älskar dig tjejjen. Du förgyller min vardag och jag är så glad att du finns <3 <3 <3

Annso, jag finner inga ord för dig, du finns där och har alltid gjort det, jag vet att du alltid kommer det också.. en äkta och underbar vän.. Pussss!!!