← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Desirée Karlsson

Dgirldeffen

Godmorgon förmiddag! Vaknade för ett par timmar sen men somnade om en sväng och ja har pysslat lite så käkar frukost nu haha.

Igår (som ni såg) fick jag ju med mig såhäääär mycket goda grejer. Så ja vi bestämde oss för att slänga i oss typ allt, för att sedan idag börja med en deff-månad.

Så idag har jag gjort en Instagram till oss där vi kommer peppa varandra så in i heeeela. Kommer nog gå bra!
Vi tävlar inte utan gör det här för att ja, vi vill för oss själva.
Men den som misslyckas blir skyldig hela 1000kr till den andra. Haha aaaooush.

• inget godis, läsk, chips, kakor etc
• ingen brieost (blir nog svårast..)
• inget naturgodis (OBS: gäller ej nötter)
• ett frikort vad gäller alkohol: då di får ta EN alkoholhaltig dryck under denna månad. Använd den väl.
• träna minst tre dagar i veckan

Dessa är våra punkter! Dock är den där med träning lite oklar i och med att man aldrig kan veta hur man kommer må osv, men vi ska försöka röra på oss mycket. Men det gör båda två redan så det blir nog ingen skillnad.

Så nu ska måttbandet fram, så kör vi sen! 😉 (vågen tänker vi inte använda så slaviskt).

20140207-122432.jpg

20140207-122530.jpg
Dagens frukostar!

2 svar på ”Dgirldeffen”

Kommentarer är stängda.