Här ligger man, i sängen med en kopp kaffe i ena handen och en sockermätare i den andra.. Jag gör allt för att kunna dricka samtidigt som jag zappar på en sprillans blodsockermätare. Shit, jag är verkligen som ett barn på julafton. Ändå så är det bara ett hjälpmedel till sjukdomen diabetes. Hur kan jag vara som ett barn på julafton? Det är frågan, men det äär jag i allafall!
Och att göra sig en äggmacka med kaviar är något som måste bli en vana. Alltså fan, inte visste jag att det kunde vara så fruktansvärt gott. Och att få doppa den där goda mackan i en kopp ljus varm choklad, herre min gud. Tror jag smäller av!
Min nya torsdagsvana!
/Diabetesmannen


Thank you!
Förövrigt en ära att få en kommentar av dig, har länge kikat in din blogg för inspiration ang. manligt mode!
Kul att höra! Som du såg så gillar jag att lägga upp både kill och tjejmode, och du är ju riktigt stilren! Kul att du gillade inlägget iaf, keep updated, för i höst lär det dyka upp en hel del för män!