← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Joakim Mattsson

Vi tog över Kvarntorget restuarangen!

Det stämmer faktiskt ganska bra!

Men till en början var stämningen ganska låg, vi väntade först in alla lagkamrater. Vissa var sena vilket kan tyckas är mycket märkligt, Fån fån! But till slut så var alla grabbar/gubbar på plats och vi kunde sakta med fruktansvärt säkert slaffsa i oss tacobuffén som för övrigt smakade grymt bra!

Tiden går sakta, riktigt jävla sakta. Man vill liksom inte vara full vid 20 tiden? Eller om du frågar Magnus Höök så kan man säkert vara det? Magnus? Började shotracea med smågrabbarna som knappt har åldern inne, Öj en Fernet Branca thanks är vad man hör!

Nej nu ska jag sluta hänga ut folk, förlåt mannen,

Magnus stupade hem vid 21 tiden. Oj juste jag skulle inte hänga ut. Fast det är lite småkul assä, hihi!

Bilden kommer här nedan, Häng med!


Tv profilen Victor and Diabetesmannen

Viktor Asplund, Bästa spelare i Div 3. För att se hans prestationer detta år så KLICKA HÄR!

Kristoffer, Viktor and Victor

Jag i samtal med Restuarang ägaren!

Bra look vigge, slipsen matchar rosévinet! Grabben bredvid är Marcus Jazze Lödet Jansson!

Längst ut har vi Emil änglahåret Rask, Grabben med det extrema leéndet heter Carl Svedare och är våran yngsta spelare i laget!

Marcus and Fredrik, Osocialt som fån!

Från vänster, Jonas Tibban farsan Tibblin, Viktor Asplund, Victor, Marcus lödet and Kristoffer kripp Norlén

Kristoffer Norlén

Våran straffskytt Alexander Forslund

Grabbarna som stod för musiken, Ja ni ser ju. Dom står innanför baren. Ja att dom får den uppgiften är mycket? Hm bra denna gång. Grymt mannar!

Max and Kristoffer, Tjaffs?

Där avslutar vi kvällen, Jättegott att kissa!

/Diabetesmannen

2 svar på ”Vi tog över Kvarntorget restuarangen!”

  1. Måste ju iaf få försvara mig med att jag drog hem runt kvart över 22 först 😉 Men jävligt kul var det, bra styrt! 😀

  2. Eftersom att nån av er slängde upp ditt visitkort på min bricka var jag ju tvungen att kika in här 😉 Och i och med att det var min första kväll där kan ju också passa på o’ säga att det var riktigt roligt att ni helgalna grabbar kom dit och gick loss.. Hoppas ni hade kul när ni drog vidare 🙂

Kommentarer är stängda.