Blev precis hotad via mail…

Klicka på den printscreenade bilden ovan för att se tydligare!

 

 

Mitt svar – Jag vet inte om jag ska skratta eller gråta åt detta mail. Självklart är det lite obehagligt, men rädd? Nej, verkligen inte. Ingen trampar på mig, ingen. Detta är så fegt och helt idiotiskt att blanda in Cimon & Robin. Vad har dom med min blogg att göra? Nej ingenting. Visst, vi har umgåtts. Men det är knappast för att jag tycker det är coolt eller vill synas. Herregud assä!

Polisanmäla? Nej, detta är en fis i rymden för polisen. Tyvärr får man ta sånt när man är bloggare! Alla gillar inte mig, så är det bara. Men att skicka hot-mail är att gå över gränsen.

 

 

Mitt blodsocker just nu : 16,8

 

 

/Diabetesmannen

5 svar på ”Blev precis hotad via mail…”

  1. Orkar man lägga ner energi på att formulera ett sånt mail så handlar det bara om avundsjuka. Alternativt så är han en dåre. Både och antagligen.

  2. Haha stackarn är ju avundsjuk bara:-)O vi ÄR många som följer din blogg,du gör livet med diabetes så mycket bättre ska du veta!

  3. Han mäste vara knäpp!! Han föstår inte varför du har din blogg, som jag förstår det med din underbara blogg är att skildra hur det är att leva med diabetes och att det inte alltid är en dans på rosor. Fortsätt att blogga!!

Kommentarer är stängda.