← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv

HI HO!

Jag får väl ta rikta in mig på New York Marathon eller Universum runt innan jag blir 45 år, med en kvinna brevid mig eller utan, visst har man drömt om att vinna New York marathon ett antal gånger, då man var yngre, bli statsmininster eller författare eller komiker eller annat grejsimojs har inte så stor betydelse, utan bara veta att man är kaptabel till det mesta har mest betydelse, men att bli sig själv är nog det alldra bästa, en intelligent kärleksfull människa som inte samhället kan vinna över, det är nog det finaste……;O)


 


Det blev visst ingen erotiskt text idag, jag är nog inte så bra på att vara erotikporrig iallafall, utan bara vara mig själv, så intelligent att man kan kan få vara sig själv, det är jag nog bäst på…..;O)


 


Hur som helst innan höstens nederlag för den röda sörjan, så lite politik…….:


 


VIVLA LA ME AND ALLIANSMUFFISSPUFFISSARNA……;O)


 


Märkte ni att jag även noterade Moderaternas Ungdomsförbund, inte för att de kan påverka så mycket, men kul att de existerar iallafall, de är ungefär som mig, drömmer om att vinna New York Marathon, utan att träna, utan ett sant mål, för är egentligen målet att vinna ett nederlag som ändå aldrig blir sant, man vinner för sin egen skull och inte för sitt eget bästa…….;O)


 


*TREVLIG DAG ALLESAMMAS*