← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv

Jag skriver sommarstrunt hos C Gynning!

Detta är vad jag bland annat gör i sommar jag skriver på C Gynning blogg, för att sprida lite Intelligens eller bara skriva lite strunt denna söndag…….:


Själv blir jag bara nöjd då jag vet att jag lyckas göra någonting bra för vårat land istället bara för att göra någonting bra för mig själv, men det går inte så bra ännu i sommar, istället har jag fått en riktig sommarsolbränna, pågrund av att jag arbetat på en golfbana, inte spelat denna gången, men jag borde kanske börja igen, för det är ju bara att stanna kvar efter arbetet…;O)


Kanske borde göra som Sveriges sämsta komiker i Mediasfären skriva en bok som heter ”Skynda dig att Knulla” eller var det ”Skynda dig att älska”, vet han Alex Schulman vad älska är förnågonting? Hellre älskar jag mer än bara en person, än endast bara en person, vad konstigt jag är ett orakel(omänsklig kanske är ett bättre uttryck), samtidigt kan jag älska hela Universum men även om jag skulle vilja endast en person(er), detta låter helt Egotrippat, men jag kan faktiskt älska mer än bara en person(er), utan att visa konstiga djälvulstecken……;O)


Nu ska jag bli lika rolig som Alex var på sin komikertid:


Intellektuellt sätt så tror jag nog att både Carolina Gynning och Alex Schultman ligger båda på samma underbegåvade författarnivå….Oj nu blev jag ungefär lika rolig som Alex var på sin Komikertid……eller kanske borde skriva ”Sug min Kuk”, ungefär lika rolig humor, eller jag skulle nog blivit mycket roligare, för istället för att håna människor med humor så borde man förgylla upp deras tillvaro istället, först då blir man en äkta komiker…..!!!!!!


Är man bäst så är man, tyvärr kan jag inte skryta med att jag åker Universum runt, men jag ska nog åka på någon resa snart igen, har ändå varit på så mycket resor som yngre, kanske borde skriva ett författarbrev till Bonniers, så att de ska förstå vad en bra författare innebär så att de behöver förstå att man behöver vara bättre än en ett etbalerat och genomtrist författarnamn, en bra författare innebär inte att man har etablerat sig i samhället utan den som kan regera Universum med sina ord, det är en bra författare, men det tror jag inte att Bonniers förstår, fastän de har säkert gett ut tusentals böcker genom sina bokförlagsår, alltså helt enkelt man skriver om någonting nytt som ingen tidigare har gjort…….;O)


Ingen Idé att skriva för långt, det kan finnas underbegåvade läsare här (oj Alex´s humor nu igen)….;O)


Annars så läs min blogg, vet inte vad som har hänt med statistiken nu i sommar, men det har kommit in många nya läsare därinne, sådan intressant person är jag inte, för jag är bara en liten sketen lort, som är bättre än hela samhället, skönt att veta att jag är bättre än hela mediasfären i dagens Sverige……;O)



Tänk jag måste vara en helt Egofixerad person, jag skriver nästan om allting förutom om mig själv där…….:


.improveme.se/dikteravnpn



Bra att du inspirirear med protiendryck istället för alkohol, ta även bort djävultecknet så blir du snart en riktig ängel……!


Jag regerar även utan, som med kärlek, för jag är Nils Petter Nilsson, snart så blir jag nog statsminister också……!


 


;O)



TREVLIG SOMMAR