Då jag har lite tråkigt så brukar jag gå förbi och skrämma den Lokala Tv4avdelningen, de ligger centralt nere vid Norrköping´s centralstation, så går jag förbi och ryter med mitt grymmaste Death Metalvrål och desto mer de är där inne i sitt inglasade TVarbetsrum desto skojigare tycker jag att det är, eftersom att Bonnierskoncernern är delvis uppbyggd av rädslor så bryr jag mig inte om jag gör bort mig, de vet redan vilken jag är för jag har gjort det några gånger nu, sedan var det väl också troligtvis Judarna som såg till att Jesus dog(kanske inte är historiskt helt sant men jag skriver det iallafall), ja Judarna tänker ofta på sig själva, men det gör inte jag, för jag vill gärna bestå av kärlek!
Jag skulle iallafall göra bättre arbete än dom allihopa därinne, med eller utan mediautbildning!
Så har jag druckit lite alkohol därför jag skriver detta hade kanske inte gjort det annars;O)
För när man tar in idioter som Paolo Roberto och Carolina Gynning i sin mediasfär då kan man inte ha mycket mer i sin hjärna än att känna(tjäna) pengar på mest skit!
Eller som jag skrev hos Lina Axmacher:
”
-
dikteravnpn skriver:
;O) *ME SO FUNNY* har vrålat ett antal gånger nu så de vet alla vilken jag är och jag gör det utan att skämmas det minsta, eftersom att delvis Bonnierskoncernern är uppbyggd av rädslor!
-
dikteravnpn skriver:
Vet du vad mitt nya nöje är här i Norrköping det är att gå förbi Tv4 nyheternas högnäste och vråla med mitt nyaste DeathMetalVrål, så att dom blir jätterädda, desto mer jag ser inne i deras inglasade TVarbetsrum desto bättre är det, anledningen till att jag gör det är för jag vet att jag skulle göra ett bättre arbete än alla dom allihopa, om du träffar dom eftersom du är en Mediakändis här i Norrköping säg det gärna till dem, med eller utan utbildning skulle jag göra ett bättre arbete än dom allihopa!
*TREVLIG KVÄLL LINA*”
*TREVLIG PÅSKHELG ALLESAMMANS*