Vaknade idag klockan ett av hårda knackningar från Roomservicekvinnan!
Hon är bra hon. Fyller på vatten och formar svanar av handdukarna som hon lägger på den perfekt bäddade sängen. En gång hade den en ros i näbben!
Påminn mig om att hon ska ha mycket dricks när jag åker hem!
På semestern får man sova bort förmiddagarna, iaf när man ska stanna två veckor.
Saknar mina tjejer i Stockholm så himla, himla mycket, vilket jag faktiskt inte brukar göra när jag reser. Så antingen är det tråkigare i Turkiet, eller så har jag bättre vänner detta året. Antagligen både och haha!
Just idag saknar jag Frida och Emelie mest. Som tur är ska jag spendera midsommar med Frida och resten av sommaren på kontoret med Emelie.
Pussar till er alla!

Jag måste bara säga att jag älskar din blogg! Du känns så genuin. Å så är det ju alltid ett plus med en äkta smålänning ;P
Ville bara säga det – Ha det bra!
Vilka fina ord, men om jag var i Turkiet på solsemester så skulle jag inte saknar någon just nu känner jag. Här hemma är det bara regn regn regn och jag saknar endast solen! Ellen, skicka lite sol hit till oss stackare också! I och för sig så förgyller du ju min vardag med dina fantastiska inlägg men lite sol skulle inte sitta fel heller. Puss